मुम्बइ। ‘गदरः एक प्रेम कथा’को ब्लकबस्टर हिट भएपछि अब ‘गदर २’ रिलिजको तयारीमा छ।

‘गदर २’ अगस्ट ११ अर्थात भोलीबाट हलमा रिलिज हुँदैछ। यसअघि फिल्मका निर्देशक अनिल शर्माले सन्नी देओलको बारेमा खुलासा गरेका थिए कि सन्नी देओलले फिल्मका लागि आफ्नो पारिश्रमिकमा सम्झौता गरेको थिए। वास्तवमा ‘गदर २’ को बजेट धेरै थिएन, जसका कारण सनी देओलले आफ्नो शुल्क घटाइदिएका थिए।

लेहरान रेट्रोसँग कुरा गर्दै अनिल शर्माले फिल्म निर्माताहरुले फिल्ममा प्रयोग भएका गाडीहरुको बारेमा कुरा गर्दा फिल्मको बजेटको बारेमा सोधेको बताएका छन्। अनिल शर्मा सुरुमा अलिकति हिचकिचाए तर पछि भने, ‘मानिस बजारमा ८०, १००, १५० करोड बोल्छन् तर हाम्रो बजेट त्यस्तो छैन। यो धेरै कम छ।

‘गदर २’ मा अनिल शर्माका छोरा र तारा सिंहको छोराको भूमिका निर्वाह गरेका अभिनेता उत्कर्ष शर्माले प्राविधिकदेखि कलाकारसम्म फिल्मको अधिकतम बजेट निर्माणमा खर्च गर्न चाहेको बताए।

यता, अनिलले बजेट अनुसार सबैको शुल्क नियन्त्रण भएको बताए। सनी देओलको पारिश्रमिकको बारेमा कुरा गर्दै उनले भने, ‘सत्य भन्नुपर्दा सन्नीले नै आफ्नो शुल्क घटाए। अहिले निर्देशकको भन्दा कलाकारको पारिश्रमिक धेरै छ।

अनिल शर्माका अनुसार सुटिङको बजेट ५००-६०० करोडसम्म छ। त्यसमध्ये १५० देखि २ सय करोड मुख्य कलाकारको हिस्सा छ । तर त्यो पैसा उत्पादनमा लगानी गर्नुपर्छ भन्ने सोचेका छौं। अनिल शर्माले बजेटका कारण भिएफएक्स प्रयोग नगरी ‘गदर २’ मा रियल एक्शन चलाएको खुलासा गरे।

यद्यपि, भारतीय सेनाले पनि फिल्म निर्माताहरूलाई समर्थन गर्‍यो र उनीहरूलाई उनीहरूको सवारी साधन, ट्यांक र सैनिकहरू साथै छायांकनको लागि ठाउँ पनि उपलब्ध गराएको थियो।