मान्छेहरूले ‘पागल’ भन्थे, १९ वर्षको उमेरमा युवतीले करोडौं कमाइन्

काठमाडौं । १९ वर्षको उमेरमा एउटी युवती करोडपति बनिन् । अहिले उनी रमाइलो जीवन बिताइरहेका छन् । मूल्यको चिन्ता नगरी आफूले जे पनि किन्ने गरेको उनी बताउँछिन् । उनको घर क्षेत्रकै सबैभन्दा ठूलो घर हो । उनीसँग ९० करोडको सम्पत्ति छ । उनको कारको कलेक्सन पनि करोडौं रुपैयाँ रहेको छ ।

यी युवतीको नाम लिन्से डोनोभान हो। अहिले उनी २३ वर्षकी भइन् । लिन्सेले आफ्नो कमाइको पैसा लगानी गर्न थालिन् । उनले धेरै घरहरू किनिन् । लिन्सेको मेरील्याण्ड, संयुक्त राज्य अमेरिकामा जन्म भएको थियो। उनको बाल्यकाल गरिबीमा बित्यो । तर १८ वर्षको उमेरमा उनी फ्लोरिडा सरिन् । जहाँ लिन्सेको जीवनमा एक ठूलो परिवर्तन भयो।

लिन्सेले सामाजिक सञ्जाल चलाएर मोडलिङ गर्न थालिन् र त्यसबाट धेरै कमाउन थालिन् । उनले डेलीस्टारसँग भनिन्– म चारवटा सम्पत्तिको मालिक हुँ । तिनीहरूको हालको मूल्य लगभग ७ मिलियन डलर छ।

पैसा लगानी गर्नु बाहेक, लिन्से आफैं एक भव्य जीवन बिताउँछिन्। उनलाई कारको शौक छ । उनको व्यक्तिगत कारको कुल मूल्य ४ लाख ५० हजार डलर रहेको छ । उनले भनिन्–‘म घरजग्गा, मेकअप र कपडामा पैसा खर्च गर्छु ।’

लिन्सेले भनिन्–मैले एक दिनमा सबैभन्दा बढी ४ लाख ५० हजार डलर खर्च गरेकी छु ।’ यी सबै सुनाउँदै लिन्सेले त्यो दिन पनि सम्झन्छिन्, जब उनले करिब २ लाख ५० हजार डलरको कार किन्ने इच्छा व्यक्त गरेकी थिइन् र मानिसहरूले उनलाई पागल समेत भनेका थिए ।

अहिले यो कार र अरु धेरै महँगो गाडीहरु लिन्सेको घरको पार्किङमा छन् । उनको घरमा एउटा फार्म पनि छ, जहाँ घोडा बस्छ। लिन्सेले आफ्ना कुकुरहरूका लागि छुट्टै पोखरी र शयनकक्ष पनि बनाएकी छन्।

लिन्सेले भनिन्- मेरो घर यस क्षेत्रमा सबैभन्दा ठूलो हो। यो घरमा पस्ने बित्तिकै मलाई रानी जस्तो लाग्छ। घरबाट सूर्यास्त पनि धेरै सुन्दर देखिन्छ। लिन्सेले भनिन्– म जे पनि किन्न चाहन्छु, मूल्यको चिन्ता नगरी किन्छु । यसले ठूलो भावना दिन्छ। आर्थिक स्वतन्त्रता हुनु अद्भुत छ। from : dcnepal