एजेन्सी सुडान । सुडानका पूर्वप्रधानमन्त्री तथा प्रतिपक्षी दलका वरिष्ठ नेता सादिक अल मेहदीको ८४ वर्षको उमेरमा कोभिड १९ का कारण मृत्यु भएको छ ।

प्रजातान्त्रिक प्रक्रियाबाट प्रधानमन्त्रीमा चुनिएका मेहदी तत्कालिन राष्ट्रपति ओमर अल बसिरद्वारा १९८९ मा वर्खास्त भएका थिए । वर्खास्त भएपछि नै प्रतिपक्षी दल नेश्‍नल उमा पार्टीको नेताको रुपमा मेहदीले लोकतान्त्रिक मुल्य मान्यता र मानव अधिकारको पक्षमा निरन्तर आवाज उठाउँदै आएका थिए ।

अचानक कोभिड १९ को संक्रमण पुष्टि भएपछि मेहदी थप उपचारका लागि यूएई गएका थिए । उपचारको क्रममा उनको मृत्यु भएको बताइएको छ । सुडानमा हाल कोरोनाभाइरसको संक्रमणबाट २ सय जनाको मृत्यु भइसकेको छ भने १७ हजार सङ्क्रमित छन् ।


खबर ब्रेक संवाददाता
खबर ब्रेक संवाददाता
editor@khabarbreak.com
क्रियशन मिडिया एण्ड इमेन्ट म्यानेजमेन्ट प्रालिद्वार सञ्चालित खबरब्रेक डटकम हेटौँडाको पहिलो तथा लोकप्रिय अनलाईन पत्रिका हो ।