गृह Breaking News निस्कृय बन्दै राप्रपा मकवानपुर, नेतृत्व लिने आँट कसैले गरेनन्

निस्कृय बन्दै राप्रपा मकवानपुर, नेतृत्व लिने आँट कसैले गरेनन्

सेयर गर्नुहोस्

हेटौँडा,३० पुस,
राप्रपा मकवानपुरका अध्यक्ष गणेश थापाले राजिनामा दिएको दुई साता बितिसक्दा समेत राप्रपा मकवानपुर नेतृत्व विहिन रहेको छ । प्रतिनिधिसभा निर्वाचनमा केन्द्रीय अध्यक्ष समेत रहेका दाजु कमल थापाको पराजय पछि नैतीकताको आधारमा राजिनामा दिएको बताएका गणेश थापाले अब राजनीतिमा सक्रिय जीवन नविताउने घोषणा गरिसकेका छन् ।

राप्रपा मकवानपुरले यो वर्ष भएका स्थानीय तह, प्रतिनिधि तथा प्रदेशसभा निर्वाचनमा राम्रो प्रर्दशन गर्न नसकेको असर मकवानपुरमा पनि देखिन थालेको यहाका राजनीतिक विश्लेषकहरुको दाबी रहेको छ ।
कुनै समयमा मकवानपुरको राजनीतिको केन्द्रमा रहने गरेको राप्रपा अहिले मकवानपुरे राजनीतिमा गणना नहुने अवस्थामा पुग्नुले पनि राप्रपाको नेतृत्व लिनको लागि खासै कसैले पनि प्रयास नगरेको देखिएको छ ।

कुनै समय राप्रपाले मकवानपुरमा आफुलाई निकै शसक्त अवस्थामा उभ्याउने गरेको थियो । २०७० सालको दोश्रो संविधानसभा निर्वाचनमा पनि निकै राम्रो नतिजा प्राप्त गरेको राप्रपाले गत स्थानीय तह तथा प्रतिनिधि र प्रदेशसभा निर्वाचनमा भने राष्ट्रिय पार्टी हुने हैसियत समेत गुमाएपछि कमल थापाको गृह जिल्लामा समेत राप्रपा सिथिल तथा लगभग निस्कृय बनेको हो ।

केन्द्रीय अध्यक्षको जिल्ला समेत नेतृत्व विहिन बनेपछि बाँकी जिल्लाको हालत कस्तो होला ? राप्रपाका एक जिल्ला सदस्यले भने । “यदि राप्रपाले मकवानपुरको अवस्था अब केहि समय यस्तै अवस्थामा छोडने हो भने हाम्रो नाम इतिहाँसबाट समेत मेटिन सक्छ । ”
गणेश थापाले राजिनामा दिएपछि राप्रपाको नेतृत्व लिने चर्चाबारे राप्रपका केन्द्रीय सदस्य दिपकबहादुर सिंहसँग प्रतिक्रिया लिँदा उनले ठाडै अस्विकार गर्दै भने ः म केन्द्रमा पुगिसकेको ब्यक्तिले जिल्लाको नेतृत्व लिनेबारे केहि सोचेको छैन, हामीले नयाँ अनुहारलाई अवसर दिने बानी गर्नु पर्दछ ।

उनले गणेश थापाले पाँच वर्षसम्म राप्रपा मकवानपुरके नेतृत्व गर्छु भनेर बिचमानै छोडेको भन्दै दुख समेत ब्यक्त गरे । सिंहले भने “उहाले पाँच वर्षसम्म राप्रपाको नेतृत्व गरेर राप्रपालाई मकवानपुरको पहिलो शक्ति बनाउछ भन्दै नेतृत्व लिनु भएको थियो, अहिले आएर छोडेर जान मिल्छ त ?”
तर गणेश थापाले भने आफुले निर्वाचन प्रयोजनको लागि मात्र नेतृत्व लिएको दाबी गरे । उनले प्रतिनिधिसभा तथा प्रदेशसभा निर्वाचनको परिणामपछि जितहार जे भएपनि राप्रपाको जिल्ला अध्यक्ष छोडने भनेर नेतृत्व लिएको बताए ।

थापा र सिंहले आफ्नो कुरा गरेपनि राप्रपाको जिल्ला नेतृत्व लिनको लागि कसैले पनि अहिलेसम्म कुनै पहल नगर्नुले पनि राप्रपाको क्रेज अब नेताहरुमा समेत नरहेको स्पष्ठ हुँदै आएको छ ।