गृह अन्तर्राष्ट्रिय एक हप्तादेखि पूर्वी चीन समुद्रमा ‘पानीजहाज जल्दै’

एक हप्तादेखि पूर्वी चीन समुद्रमा ‘पानीजहाज जल्दै’

सेयर गर्नुहोस्

पुस ३०,चीनको पूर्वी समुद्रमा गतहप्ता भएको पानीजहाज दुर्घटनापछि जलेको तेल ट्यांकर अझै पनि जलिरहेको छ ।

 

 

उद्धारकर्ताहरुले पानी जहाजका चालक दलका दुई सदस्यको शव र ‘ब्ल्याक बक्सको रेकर्डिङ यूनिट’ फेला पारेका छन् । तेल बोकेको पानी जहाज र कार्गो पानी जहाज आपसमा ठोक्किएपछि चुहिरहेको तेल र आगो अझै नियन्त्रण गर्न नसकिएको हो ।

 

 

सान्ची नाम गरेको उक्त पानीजहाजले १० लाख ब्यारल तेलको विषालु र विस्फोटकस्वरुप कन्डेन्सेट बोकेको थियो ।

 

 

३० जना इरानी र दुई बंगलादेशी चालक दलका सदस्य मध्ये अहिलेसम्म तीनजनाको शवमात्र फेला परेको छ । अर्को सामान बोकेको पानीजहाजबाट २१ जना चिनियाँ चालक दलका सदस्यको उद्धार गरिएको छ । उद्धारमा इरानी कमान्डो पनि संलग्न रहेका छन् ।दुर्घटनाको कारण खुल्न सकेको छैन । ट्यांकर इरानतर्फ जाँदै थियो । एजेन्सी